http://www.Golsaran.com      |                                                                                                                                              |   صفحه اصلی  |
 

گیاه استویا (شیرین برگ)

 

برای اولین بار پیش فروش گیاهچه های برترین واریته گیاه استویا. همچنین پیش فروش قلمه های درخت پالونیا

شرکت گلساران شمال برای اولین بار تمایل دارد تعداد محدودی گیاهچه کشت بافتی استیویا و پالونیا را پس از سازگاری بفروش برساند. متقاضیان جهت عقد قرداد و پیش خرید گیاهچه با شرکت گلساران تماس حاصل فرمایند.

   09113362084گلساران شمال

قرار داد فروش نشاء استیویا

تعداد قیمت پیشنهادی تومان
از 1001 تا 2500 عدد 1100
از 2501 تا 5001 عدد 1000
از 5001 تا 20000 عدد 900
از 20001 عدد به بالا 800

 

-----------------------------------------------------------------

عرضه برگ خشک استیویا به صورت بسته های 22 گرمی                                   

 

 

-----------------------------------------------------------------

فروش برگ خشک استیویا به صورت فله

-----------------------------------------------------------------

 

 

نحوه سفارش:

لطفا از ساعت 17 الی 22 هر روز با شماره 09113362084 یا شماره 09113315897 تماس بگیرید.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

شرکت گلساران شمال از اواخرسال 1383 روی تکثیر این گیاه از طریق کشت بافت اقدام و پس از یک و نیم سال موفق به تهیه پروتکل آن گردید و نتایج آن در پنجمین کنگره علوم باغبانی ایران که در شهریور ماه 1386 در دانشگاه شیراز برگزار شده بود، منتشر گردید. از بهار سال 1385 گیاهچه های واریته های مختلف گیاه استویا به زمین منتقل و سازگاری رشد آنها در شمال کشور مورد بررسی قرار گرفت. از سال 1387 تولید تجاری این گیاه آغاز شده و هم اکنون برگ خشک آن به فروش می رسد.

 

                         

استفاده از استویا چه محاسنی دارد؟

کاملا طبیعی است و بر خلاف شیرین کننده های شیمیایی (مثل آسپارتام) اثرات مضر جانبی برای مصرف کننده ندارد.

200 تا 300 بار از شکر (سوکروز) شیرین تر است.

به دمای بالا مقاوم است و بر خلاف شکر، سوخته و قهوه ای نمی شود و به راحتی می تواند در تولید نان های شیرین مورد استفاده قرار گیرد.

بر خلاف شکر مصرف آن روی میزان قند خون تاثیر ندارد و بیماران دیابتی به راحتی می توانند از آن استفاده نمایند.

ضد جرم دندان بوده و خاصیت هضم کنندگی دارد.

با افزایش مقدار کمی از پودر برگ استویا به داخل لیوان چای دیگر نیازی به قند معمولی نخواهید داشت.

 

امروزه استفاده از شیرین کننده های طبیعی به ویژه اگر افراد مبتلا به دیابت نیز بتوانند از آنها مصرف نمایند، اهمیت زیادی پیدا نموده اند. در این میان استویا (Stevia rebaudiana Bertoni) گیاهی بوته ای از تیره Asteraceae است که ارتفاع آن به یک متر نیز می رسد. برگهای گیاه استویا دارای دی­ترپن گلیکوزید هایی از جمله stevioside و  (A, B, C, D,E) rebaudioside و dudoside است که بیش از 300 بار از سوکروز شیرین ترند. تمام اینها دارای ساختار شیمیایی مشابهی ((steviol هستند اما از نظر کربوهیدرات متصل به کربن شماره 13 و 19 با هم متفاوتند. بیشترین ترکیب موجود در برگ خشک استویا، استویوزاید و ریبودیوزاید A است که تا بیش از 10% وزن خشک برگ را تشکیل می دهند. گیاه استویا بومی نواحی شمالی آمریکای جنوبی است و به طور وحشی در سرزمین های بلند مناطق مرزی بین برزیل و پاراگوئه  می روید و در آن مناطق به گیاه برگ عسلی (honey leaf) معروف است. به دلیل خاصیت شیرین کنندگی و درمانی برگ استویا، این گیاه به شدت از نظر اقتصادی و علمی مورد توجه قرار دارد. ژاپن اولین کشورآسیایی بود که در سال 1970 از استویوزاید به عنوان شیرین کننده در صنایع غذایی و دارویی استفاده کرد. پس از آن کشت استویا در چین، مالزی، سنگاپور، کره جنوبی، تایوان و تایلند گسترش یافت. این گیاه در امریکا، کانادا و اروپا نیز رشد می کند. استفاده از ترکیبات موجود در استویا به دلیل نقش آن در حفظ سلامتی و کنترل دیابت به طور گسترده ای در حال افزایش است و می رود که به تدریج جایگزین سوکروز (شکر معمولی) شود. بر اساس آمارهای رسمی بیش از 8 میلیون بیمار دیابتی شناخته شده در کشور وجود دارد. شواهد نشان می دهد که تعداد واقعی بیماران مبتلا به دیابت، بیش از دو برابر تعداد شناخته شده باشد. بنابراین در چنین شرایطی علاوه بر افزایش مرگ و میر و ناتوانی های جسمی، حجم عظیمی از منابع مالی کشور صرف تامین دارو، هزینه بیمارستان و درمان می شود. با توجه به مصرف سرانه بالای شکر در کشور، می توان با استخراج استویوزاید و استفاده از آن در کارخانه های تولید کننده نوشابه، کمپوت، شیرینی و دارویی تا حد قابل توجهی عوارض و خسارت جبران ناپذیر مصرف شکر را کاهش داد.   استویا فاقد سیکلامات کلسیم، ساخارین و آسپارتام است و کالری تولید نمی کند. این گیاه برای افراد مبتلا به دیابت مضر نیست زیرا اثری بر میزان قند خون ندارد. به علاوه، بر خلاف برخی از شیرین کننده های مصنوعی فاقد عوارض کلیوی و عصبی است.

 همانطوریکه که قبلا ذکر شد استفاده وسیع  از استویوزاید در صنایع غذایی و دارویی کشورهای ژاپن، کره جنوبی، برزیل مور تایید رسمی قرار گرفته است. در امریکا نیز به صورت افزودنی استفاده می شود. در اروپا نیز از سال 2006 مصرف آن به صورت افزودنی مورد تایید  قرار گرفته است.  از این مواد شیرین کننده در محصولات غذایی متنوعی از جمله غذاهای خشک شده دریایی، انواع سس ها، نوشابه ها، کمپوت، آدامس، بستنی، خمیردندان و دهان شوی استفاده می شود. گلهای گیاهان استویا عموما دارای خود ناسازگاری بوده و بذر تولید نمی نمایند و در صورت تولید بذر هم  بذرهای گیاه استویا درصد بسیار پایینی از جوانه­زنی را از خود نشان می­دهند. به­علاوه تکثیر از طریق بذر امکان تولید جمعیت­های همسان را فراهم نکرده و موجب تغییرات زیادی از جمله در میزان شیرینی برگ ها می شود. تکثیر رویشی گیاه نیز به دلیل نیاز به شرایط ویژه و تعداد اندک گیاهان تولید شده از یک گیاه، دارای محدودیت است. لذا کشت بافت تنها راه جایگزین برای تکثیر سریع  و انبوه گیاه استویا معرفی شده است.  با این حال میزان قندهای موجود در این گیاه تابع شرایط کشت و برداشت است که از آن جمله می توان به منطقه کشت، میزان آب مصرفی، نوع آبیاری، نوع و تراکم کشت، سیستم برداشت و خشک کردن آن اشاره نمود. آزمایش های اولیه نشان داد که آب و هوای استان گیلان برای کشت این گیاه بسیار مناسب است.

 

 

 

برای اطلاعات بیشتر با info@golsarn.com تماس بگیرید.

 

 E-mail : info@golsaran.com  

آدرس: رشت- میدان انتظام – پارک علم و فناوری گیلان – واحد 134  

(تلفن تماس: 09113362084)

|Copyright © 2009 Golsaran Shomal Co.  All rights reserved |